Co kupić w ramach wyprawki w pierwszej kolejności

 

To, co na początku poza miłością rodziców przydaje się maluchom to torba do szpitala na poród. Warto mieć ją przygotowaną na dłużej przed planowaną datą porodu, bo jeśli poród zacznie się wcześniej znacznie ułatwi nam to organizację naszego czasu. To czy w torbie powinny być tylko podstawowe elementy wyprawki czy dodatkowe pieluchy czy kocyki bawełniane powinniśmy znaleźć na stronie szpitala, w którym zdecydowaliśmy się rodzić.

Podstawowe elementy wyprawki

W ramach wyprawki szpitalnej na pewno koniecznie w torbie dla dziecka znaleźć się muszą ubranka takie jak śpioszki, body, pajacyki i kaftaniki, środki czystości jak nawilżane chusteczki, pieluchy, ręczniki, coś do przykrycia dziecka w szpitalu i podczas transportu do domu czyli rożek, otulacz, kocyki bawełniane. Poza tym w torbie musi znaleźć się miejsce na butelkę, smoczek i ewentualnie jakąś małoinwazyjną grającą zabawkę, która przyda się jeśli dziecko nie będzie chciało w szpitalu spać. To właściwie wszystko, co szpital poleca mieć dla dziecka na czas jego pobytu. Nie zapominajmy jeszcze o torbie dla mamy, w której powinny się znaleźć te elementy, które będą potrzebne nie tylko w trakcie porodu, ale również bezpośrednio po nim.

Kocyki bawełniane, otulacze i to, co najważniejsze dla spokojnego snu dziecka

To co powinno być przygotowane w domu na powrót malucha ze szpitala to przede wszystkim łóżeczko z ochraniaczami. Często również śpiworek i kocyk. Najlepiej będzie jeśli przygotujemy wcześniej kocyki bawełniane w taki sposób, by nie musieć ich prać na bieżąco, jeśli będą nam zdarzać się ulewania.

Odwiedź : https://colorstories.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*